FESTİVAL HAKKINDA


Festivalimizin amacı, her biri kültürel miras olarak değerlendirilmesi gereken, dönemlerine damgalarını vurmuş, günümüzün klasikleşmiş araçlarını, tutkunlarıyla buluşturarak, görsel bir şölene ortak etmektir. 

Antika Otomobil Federasyonu olarak, Türkiye’de ve yurt dışında faaliyet gösteren klasik araç kulüplerinden üyelerin, klasik araç koleksiyonerlerinin, galeri sahiplerinin ve klasik severlerin, sahip oldukları en nadide klasikleri sergilemeleri, müzayedemize katılmaları ve görsel ziyafetimizi paylaşmaları adına, festivalimizde yer almalarını istiyoruz.

Her anı klasiklerle dopdolu geçecek 3 gün içerisinde, bu görsel şölene ortaklık edecek her klasiksever, bir sonraki yıl düzenlenecek olan festivali, o andan itibaren iple çekmeye başlayacaktır. Klasik tutkunları; festival kapsamında, her zaman görme imkanı bulamayacağı çok özel araçları görecek, klasiğini satmak veya takas etmek şansına kavuşacaktır. Ayrıca tüm katılımcılar, yeni dostluklar ve diyaloglar sağlayarak, klasik araç hobisini besleme imkanı bulacaktır.

Leblebi tozlu, horoz şekerli, macunlu, gazozlu anılarınızda, üç günlük yolculuğa ne dersiniz?

Haydi hep beraber geçmişimize gidiyoruz…

Antika Otomobil Federasyonu (AOF), yurt çapına yayılmış 8 Antika Otomobil Derneği’nin kurucu üyeliğinde 2011 yılında kurulmuş ve ülke çapındaki teşkilatını her geçen gün geliştirmektedir. Antika Otomobil Federasyonu’nun amacı, tarihi değeri haiz antika veya klasik motorlu kara taşıtlarının ülkemize kazandırılması, sevdirilmesi ve daha önemlisi otomotiv sanayinin gelişim sürecinin detaylarının gelecek nesillere aktarılabilmesine imkân vermek için bu tarihi taşıt mirasımızın korunmasıdır.

AOF, Uluslararası Tarihi Taşıtlar Federasyonu FIVA’nın kıstasına uygun olarak, 30 yaşını aşmış otomobil, kamyon, kamyonet, motosiklet ve bilumum motorlu araçları Antika veya Klasik olarak kabul eder.

Dernek Yönetim Kurulu

Cengiz ARSAY Yönetim Kurulu Başkanı
Saydun GÖKŞİN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı 
İhsan İlker DALDAL TAYALI Genel Sekreter
Zeynep TURA Sayman
Ahmet Nevzat TÜRKSEVER Yönetim Kurulu Üyesi

http://www.klasiklastik.com/index.php/ci_shop

 

 

 

 

Back to top