EVİMİZE DAVETLİSİNİZTüyap, 28 Haziran 1979 tarihinde, İstanbul’da kurulmuştur. Ana faaliyet konusu yurt içinde ve yurt dışında fuar düzenlemek olan kuruluş İlk fuarlarını İstanbul Spor ve Sergi Sarayı ve İstanbul Taksim’de bulunan Etap Marmara Oteli’nde hazırlamış, hızla çoğalan projeler ve sanayi fuarlarına yöneliş, geniş fuar alanı ihtiyacını da beraberinde getirmiştir. Büyüme sürecinde 30 Mart 1987’de Tepebaşı’nda bulunan Tüyap İstanbul Sergi Sarayı faaliyete geçirilmiş, çağdaş fuar merkezi ihtiyacının uzun vadede karşılanmasını ise, uluslararası standartlarda modern bir alt yapıya sahip “Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’ni 1996 yılında hizmete açarak sağlamıştır.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi 120.000 m2 kapalı ve 25.000 m2 açık toplam 145.000 m2 fuar alanında, her zaman mükemmeli arayan Tüyap hizmet anlayışı ile uluslararası nitelikte imkanlar sunmaktadır. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Türkiye'de özel sektörün sahip olduğu tek ve en büyük fuar merkezidir.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi medeniyetlerin beşiği İstanbul’da, bugün ve gelecekte sayısız iş imkanları sunan uluslararası ticari fuarların önemli bir buluşma noktasıdır. Dünyanın çok sayıda ülkesinden gelen katılımcı ve ziyaretçi 50’yi aşkın fuar ve etkinlik kapsamında ulusal ve uluslararası standartta hizmet ve altyapıdan yararlanmaktadır. Bu global platform her yıl yaklaşık 60 ülkeden 14.000 katılımcı ve 70 ülkeden 2 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi katılımcı ve ziyaretçilere her türlü hizmeti sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Festival otelimiz Tüyap Palas’tır. Festival süresince tek veya çift kişilik oda konaklamaları misafir ödemeli, KDV ve açık büfe kahvaltı dahil 299 TL’dir.


 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi 34500 Büyükçekmece İstanbul
  [email protected] 
  [email protected]
 +90 212 867 1414 & +90 532 111 0897
  +90 212 886 6901


ULAŞIM / METROBÜS

Anadolu Yakasında Kadıköy Söğütlüçeşme ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde arasında çalışan Metrobüs sistemini kullanarak Tüyap a kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

D100 (e5) karayoluna paralel 52 kmlik bir hat üstünde Söğütlüçeşme- Zincirlikuyu- Cevizlibağ- Avcılar- Tüyap ana duraklarının yanı sıra 42 farklı noktadan metrobüse binebilirsiniz. 

ULAŞIM / RAYLI SİSTEM İLE METROBÜSE ENTEGRASYON

İstanbul genelinde 150 kmlik bir hat uzunluğunda hizmet veren raylı sistem içinde aşağıdaki hatları kullanarak Metrobüs e aktarma yapabilirsiniz:

Marmaray kullanarak Gelenler için; Yenikapı durağında M1a Yenikapı -Atatürk Havaalanı Metrosu ile Şirinevler durağında

Sabiha Gökçen Havaalanından Gelenler için; E10-E11-16S otobüs hatlarından birini kullanarak Uzunçayır Durağında

Atatürk Havaalanından Gelenler için; M1a Yenikapı -Atatürk Havaalanı Metrosu ile Şirinevler durağında

 

 

Back to top